Publikováno Napsat komentář

S Puťákem na Šumavě

Druhý puťák se uskutečnil 5.1-7.1, tentokrát jsme se vypravili objevovat krásy Šumavy.

Hned první ráno jsme vyrazili na výpravu, jejíž cílem byla místní samoobsluha, kde jsme si nakoupili snídani a zásoby na další den. Odtud jsme se za pomoci taxíku přesunuli na vlakovou stanici. Po nedávno zprovozněné šumavské vlakové lince společnosti GW train jsme dojeli do Černého Kříže, což je osada sčítající 16 obyvatel. Zde jsme si prohlédli zimní krajinu podél řeky Studená Vltava a vlakem pokračovali do Nového Údolí. A jelikož jsme se nacházeli u hranic, rozhodli jsme se naše Německé sousedy navštívit. Došli jsme do obce Haidmühle a po obědě jsme se prošli až do Stožce, kde jsme nastoupili na vlak, dojeli do Lipna a zakončili den večeří.

Druhý den jsme se šli podívat na Stezku korunami stromů. Pochod jsme si velmi užili, ačkoliv jsme přes mlhu nic neviděli. Po nakoupení suvenýrů, jsme už jenom se smutkem dojeli do Českých Budějovic a odtud zpět do Prahy.

I přes studené počasí byl výlet krásný zážitek, užili jsme si hodně zábavy, ať už při pochodu, nebo v chatě. Všem se nám tu moc líbilo a těšíme se, až Lipno navštívíme znovu.

Karin Miklóšová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..