Třeboň na kolech

O víkendu 11. – 13. 5. nás čekal první cyklovýlet s naší puťákovou partou. V počtu deseti cyklistů a mého doprovodu jsme se i s koly vydali vlakem směr Třeboň. V Třeboni jsme dorazili do malebného kempu ATC Třeboň na břehu rybníka Svět. Ubytovali jsme se, poradili jsme se kudy vyrazíme druhý den a šlo se spát, protože jsme věděli, že budeme potřebovat na druhý den spoustu sil.

Ráno jsme po vydatné snídani zavítali do lékárny, koupili jsme si pro jistotu vybavení jako dezinfekce a náplasti, kdyby byl někdo výrazně šikovným cyklistou. Další zastávkou byl Penny Market, kde jsme si nakoupili dostatek svačin, abychom po celý den na kole vydrželi, a zcela ze zištných důvodů jsme si pořídili energy drink. Čekalo nás přes 100km na cestě.

Vyrazili jsme a za podpory moderních navigačních systémů s názvem GPS jsme první hodinu a půl objeli úplně celou Třeboň, s většinou místních rybníků. J No i tak jsme radši vytáhli následně papírovou cyklomapu, abychom měli jistotu, že taky někdy dorazíme. Nebudu avizovat, že nám trošku více chyběla právě ona hodinka a půl v nočních hodinách našeho příjezdu do kempu, ale o tom až za chvíli.

Vyrazili jsme směrem Nová Bystřice, kde jsme navštívili moderní nizozemskou vilovou čtvrť, poreferovali jsme si o golfových rezortech v České republice a následně jsme navštívili zaniklou obec Mnich u stejnojmenného rybníka na okraji Nové Bystřice. Z Bystřice jsme vyrazili na hraniční přechod s Rakouskem, kde jsme zakusili a obdivovali místní cyklostezky a chování řidičů automobilů, kteří nás brali jako součást provozu. Po výšlapu šíleného stoupání v městečku Schlag jsme sestoupali zpět do České republiky a přes Chlum u Třeboně jsme se snažili doputovat do kempu. Únava byla veliká, někteří z nás se po 80 km cesty přiznali k tomu, že sedí poprvé na kole na takovémto cyklovýletu. Čímž jim samozřejmě a zcela logicky patří maximální uznání. Zaměstnanci kempu na nás počkali s večeří, ale patří jim velký dík za to, že na nás počkali, a my se tak mohli navečeřet a vydat pomalu do hajan.

Navštívili nás rodiče některých studentů, kteří nás druhý den doprovodili na výlet kolem rybníka Rožmberk. Byl to kratičký výlet a dohromady jsme ujeli 143 km. Byl to parádní výlet a těším se na příští školní rok a opět stejný autokemp se stejně skvělými studenty.

Puťáku zdar!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.