Rampuše – Sokolí hnízdo

O prvním březnovém víkendu jsme chtěli naposledy vyrazit na lyže. Vzhledem k tomu, že se přihlásili lyžaři pouze dva, tak si ve společnosti děvčat z předmaturitního ročníku, a zároveň instruktorky sjezdového lyžování užili celý den na svahu ve Ski centru Deštné v Orlických horách.

Ti, kteří nevyrazili na lyže, vyrazili na procházku z Rampuše do Rychnova nad Kněžnou, kde jsme měli domluvenou prohlídku Muzea hraček. Cestou do Rychnova jsme viděli nádherné hrázděné domky typické pro pohraniční oblasti České republiky, stejně tak jsme viděli rozrůstající se trend suburbanizace a v hojném počtu vznikající novostavby. Některé stavby nás doslova uhranuly, a to především proto, že se snažili dodržet krajinný horský ráz a za pomoci dřeva a obnovitelných materiálů si postavili překrásný domeček.

Prošli jsme se Včelným lesem, přenádherným přírodním parkem. Kouzlo zimy v nás vzbuzovali na některých místech zamrzlé jezírko, sem tam zamrzlá cesta, což způsobovalo velký ohlas u studentů, mohli jsme si zabruslit aniž bychom potřebovali brusle. Dostali jsme se na pivní stezku v blízkém okolí Rychnova nad Kněžnou, a nejdříve jsme prošli ve městě okolo kolowratského zámku, naobědvali se v Rychnovské Rychtě, vyrazili na unikátní prohlídku do soukromého Muzea hraček, které se nachází v domě, kde žila a napsala svou kuchařku Magdalena Dobromila Rettigová. Sbírka je nádherná, nalezneme tam spoustu unikátů, s kterými si hrály již naše babičky. Musím říct, že muzeum učarovalo i našemu dospělému doprovodu, který sestával z několika maminek, které se vydaly na puťák s námi.

Cestou zpět jsme si užili opět husí pochod po tmě po silnici zpět. A večer jsme se těšili z večeře na farmičce Sokol, penzionku Sokolí hnízdo.

Farma Sokol je rodinná farma, která vyrábí a vaří z vlastních surovin, na e-shopu si můžete objednat co hrdlo ráčí, každý týden farma přijímá objednávky do čtvrtka, a přes víkend nám to vyrobí, a v pondělí zavezou. Musím říct za všechny účastníky, že ceny jsou v porovnání s farmářskými trhy v Praze zcela „směšné“, a výrobky jsou zcela vynikající. Internetové stránky farmy naleznete zde: https://www.farmasokol.cz/ 

Přejeme dobrou chuť, a v případě, že někdy navštívíte farmu Sokol, doporučujeme ochutnat jejich domácí výrobky a třeba při svém pobytu i trošku pomoci, rádi by začali s tzv. agroturistikou. Práce je na farmě více než dost, což jsme se dozvěděli od majitele farmy při skvělé nedělní přednášce. Završili jsme pobyt dokonalými domácími borůvkovými knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta a plněnými knedlíky domácím masem se zelím a vyrazili jsme na cestu. Penzionek pojme 25 hostů. Vřele doporučujeme!!!

Příště razíme do Brna, které bude plné programu od pátečního příjezdu po nedělní odjezd. Navštívíme hvězdárnu, divadlo, science show a maximálně si opět užijeme vaření a naučíme se vařit něco nového.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.