Po roce opět na Lipně

V loňském školním roce jsme s puťákem navštívili Lipno hned dvakrát. Poprvé, když jsme putovali po Šumavě pěšky za zajímavostmi této pohraniční oblasti, navštívili jsme tenkrát Heidmühle a divili jsme se, že i přesto, že nikdo z nás pásmo s elektrickými dráty a sloupy na pohraničí nezažil, a i tak nám bylo hodně divně, když jsme se před takovýmto historickým pozůstatkem zastavili. Podruhé nás zavedla cesta na Lipno, když jsme jeli lyžovat. A tak tomu bylo i letos.

Sjezdaři měli zaplacenu free-style výuku s instruktorem a maximálně si to užili. Vzhledem ke skvělým zimním podmínkám jsme měli možnost všechny cesty z vilky, kde jsme bydleli až do centra Lipna zkrácenu skrz zamrzlou přehradní nádrž. Zapůjčili jsme si i brusle, a někteří z nás objeli celý 4km odhrabaný okruh. Spoustu lidí jsme potkali i na běžkách na zamrzlém Lipně.

Na vilce jsme si vařili, jako je nám již známým zvykem. Udělali jsme si domácí pizzu, uvařili jsme si falešného ptáčka s kolínkama, segedínský guláš s chlebem a upekli jsme si každý den čerstvou bábovku. Večer jsme si zacvičili a v neděli jsme vlakem přímo z Lipna „úzkokolejkou“ vyrazili směr Praha.

Vzhledem k tomu, že na každém výletu zažijeme něco „crazy“, v tomto případě to byl přechod celého Lipna při lehčí oblevě do míst, kde jsme ne úplně dobře věděli, zda nás led udrží… udržel, pěkně sem tam křupalo pod nohami, což nebylo na středu přehrady nic moc příjemného, ale nikdo se neprobořil, takže jsme dovezli všechny opět zpět.

Výlet jsme si opět maximálně užili a těšíme se na další lipno v příštím roce, nebo možná vyzkoušíme jinou část Lipna.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.